Bulharsko láká české turisty na nízké ceny

Bulharsko láká české turisty na nízké ceny 10.6.

Bulharsko se po mnoha letech opět dostává do popředí zájmu českých turistů. Není divu, je zde relativně lacino, hezké počasí i pláže a kvalita dovolených se postupně zlepšuje.

Ideální rodinná dovolená

Bulharské moře je ideální pro rodinné dovolené. Pláže jsou písečné a pozvolné, navíc si po většinu sezóny můžete užívat krásné počasí. Pokud vás koupání unaví, můžete vyrazit například na historické památky či poměrně levné nákupy.

Bulharsko je členem EU, takže zde platí zdravotní pojištění a kromě kapsářů zde nejsou žádná zásadní rizika. Bulharština je slovanský jazyk, takže se po pár dnech bez problémů dorozumíte, navíc je zde poměrně rozšířená čeština.

Dovolená v Bulharsku je sice cenově dražší než třeba populární Chorvatsko, ale pořád se dá pořídit týdenní pobyt pro čtyřčlennou rodinu již lehce nad 20 tisíc korun. Velkou výhodou je také stabilní situace, o které se rozhodně nedá hovořit v případě Řecka, Egypta či Tuniska.

Na co si dát pozor?

V Bulharsku vám nehrozí žádné výjimečné nebezpečí, ale jako vždy je lepší neprovokovat a zejména v nočních hodinách nenavštěvovat pochybné kluby a další podezřelá místa. V turistických oblastech je vesměs bezpečno a jedinou hrozbu představují kapsáři, kterých je zde hodně.

Pozor si také dávejte při výměně peněz, některé směnárny si účtují vysoké poplatky a občas se vyskytnou i padělané bankovky. Raději si peníze vyměňte předem či navštivte nějakou solidní směnárnu, byť by byla o něco málo dražší.

Na silnicích platí v podstatě stejná pravidla jako u nás, ale počítejte s poněkud divočejším stylem řízení. V restauracích nemusíte mít z jídla obavy, ale pokud máte choulostivější trávení, raději se vyhněte pochybným zdrojům vody a podezřelým stánkovým jídlům.

Moře je bezpečné a nebezpečí představují pouze občasné výskyty medúz či velké vlny za bouřlivého počasí. Kuřáci si také musí dávat pozor, protože od letoška platí nový zákaz kouření skoro na všech veřejných místech.

Dovolená v roce 2013

Bulharsko se chopilo příležitosti a postupně zkvalitňuje nabídku, takže již dokáže uspokojit i náročnější klienty. Zájem o dovolené v Bulharsku výrazně roste a CK nemají problém obsazovat zájezdy, takže raději rezervujte dovolenou včas. Last minute totiž vůbec nemusí nastat. Oproti loňsku lze očekávat narůst cen přibližně o 4% a novinkou je zákaz kouření na veřejných místech. Pokud si chcete užít tepla, moře a klidu, neváhejte a vyražte do Bulharska!

Last Minute do BulharskaVyhledat zájezdy

Článek přečten: 2332x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).