Britské ostrovy a Island, kultura, tradice i drsná příroda

Britské ostrovy a Island, kultura, tradice i drsná příroda 24.4.

Severozápadní evropské přioceánské ostrovy nabízí turistům unikátní kombinaci staré kultury, průmyslové revoluce, moderní architektury i nádherné nedotčené přírody. Ponořte se s námi dnes do tajů britských monumentálních staveb i aktivních islandských sopek.

Britské ostrovy

Pokud máte zájem využít služeb některé cestovní kanceláře, tak spousta z nich nabízí poznávací zájezdy do Anglie přizpůsobené na míru. Rychle se však rozvíjí cestování individuální.

Můžete využít služeb mnohých nízkonákladových leteckých společností a na cestovném výrazně ušetřit. Kosmopolitní Londýn necháme se svými okoukanými památkami jednou na pokoji a vydáme se na dobrodružnou výpravu nejprve na západ, posléze na sever. Nedaleko Bristolu navštivte město Bath. Nachází se zde jediné teplé prameny v Británii o teplotě 46°C. Voda je slabě radioaktivní a obsahuje 43 různých minerálů. Město je příjemně lázeňsky přizpůsobeno architektonicky i turisticky.

Fotbalová Premier League

V cestování po Anglii můžeme pokračovat na sever. Velká města Birmingham, Liverpool a Manchester mají hodně co nabídnout. Doporučujeme libovolný fotbalový zápas nejprestižnější národní ligové soutěže světa Barclays Premier League. Všechny týmy zaručují kvalitní podívanou před více jak 30 tisíci diváky na každý zápas. Honosná katedrála v Liverpoolu vysoká 101 metrů nabízí ve své nejvyšší části krásný výhled na město. Ještě více na sever se můžeme zastavit v Yorku. Zde objevíme spoustu úžasných památek. V centru Yorku můžeme navštívit Yorskou katedrálu, která je největší gotickou katedrálou v Evropě.

Island a jeho zajímavosti

V poznávání severozápadní Evropy nyní přeletíme na Island. V Reykjavíku si můžeme dopřát prohlídku severské stavební architektury i mnoha památek (katedrál, kostelů, univerzitních i vládních budov). Za zhlédnutí stojí kostel Hallgrímskirkja, který je nejvyšší budovou ve městě. Dovolená na Islandu se ovšem neobejde bez poznávání místní drsné krajiny vulkanického původu. Navštivte tři islandské národní parky Snæfellsjökull, Þingvellir a Vatnajökull. Se sopečnou činností úzce souvisí termální prameny a gejzíry. Typickým doprovodným znakem vulkanické činnosti je i přítomnost bahenních sopek, sirovodíkem páchnoucích solfatar a fumarol.

Článek přečten: 4973x

Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2024 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).