Podzimní dovolená u moře, které destinace jsou stále vhodné?

Podzimní dovolená u moře, které destinace jsou stále vhodné? 14.9.

Letní měsíce jsou nenávratně pryč, avšak pro spoustu lidí možnost vycestovat na dovolenou za teplem a sluníčkem teprve přichází. Poradíme, kde jsou klimatické podmínky vhodné i v září až říjnu a vysvětlíme velké výhody podzimních dovolených.

Vhodné destinace se zárukou dobrého počasí

Nejprve se podívejme trošku do klimatologie, kde nám u moře nechystá počasí žádná nepříjemná překvapení. Pokud se nejprve zaměříme na září, tak v celém Středomoří obvykle pokračuje slunné, teplé a poměrně suché počasí. Malou výjimkou může být Bulharsko, kde jsou teploty už o něco nižší a objevuje se místy déšť. Může se objevit o několik procent více bouřek než v suchém srpnu, ale nejedná se o drastickou změnu.

Egypt

Není potřeba zdlouhavě rozebírat počasí v ještě více jižních zemích, jakými jsou Tunisko, Egypt a okrajově i Turecko a Řecko. Zde je v září obvykle stále velmi horko a rozdíl mezi srpnem a zářím je velice malý. Není tomu tak ale na plážích a v cenách, o čemž budeme hovořit níže. Teplota moří se navíc po létu drží velmi vysoko dlouho do podzimu, protože se kapalina ochlazuje mnohem pomaleji než vzduch.

V září se tedy dovolené u moře rozhodně nebojte, počasí by mělo být v 80 % případů na Vaší straně. Jak je na tom říjen? V severněji položených státech může být počasí už malinko variabilní a nestálé. První chladnější studené fronty útočí ze severu a záleží vždycky na poloze tlakových útvarů, jak bude. Je velmi dobré sledovat předpověď počasí. Již nedoporučujeme Bulharsko, severní Chorvatsko, severní Itálii, Francii. V Turecku a jižním Řecku máme stále 70% naději na dobré počasí.

Situace v jižnějších zemích je stále poměrně příznivá. Teploty jsou stále kolem 30°C a moře zůstalo teplé z léta. Navíc typický Středoevropan nepotřebuje k dovolené 35°C, stačí mu o něco chladnější podmínky. Doporučujeme celé Maroko, Tunisko s Djerbou, Egypt. Může ještě hezkým počasím překvapit i řecká Kréta. V Egyptě lze sledovat s klidným srdcem i listopadové nabídky.

Výhody dovolené na podzim?

Maroko

Možná vyzní tento pohled na danou problematiku cestovního ruchu mírně subjektivně, ale dovolená na podzim je opravdu velmi výhodná varianta! Jedná se o dovolenou mimo hlavní sezónu, což přináší velké množství benefitů, zejména finančních. Nejenom že je dovolená podstatně levnější, levnější jsou i služby v místě pobytu, ale ten rajský klid na plážích a v ubytovacích kapacitách oproti sezóně, to je pocit. Podzim nahrává i poznávací výletům!

Pracovní a školní povinnosti donutí velké procento našich obyvatel absolvovat svou dovolenou v červenci a srpnu. Vaše výhoda, pokud máte možnost se vydat k moři nebo na podzimní hory právě v měsících září a říjnu. Vysledovali jsme, že cenová úspora zájezdů na podzim se pohybuje v řádech desítek procent a to samé platí u obsazenosti hotelů, rizika přeplněné pláže a hluku, dále také u cen služeb v destinaci. Nejvíce doporučujeme jižní Řecko, Turecko, Tunisko a Egypt podle toho, jaký typ prostředí Vám vyhovuje.

Článek přečten: 4417x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).