Vlastní potraviny na dovolené v zahraničí. Ano či ne?

Vlastní potraviny na dovolené v zahraničí. Ano či ne? 22.7.

Způsob stravování na dovolené je v podstatě určován zejména typem dopravy či zájezdu a cenou. V posledních letech však došlo ke značnému srovnání cen, takže typicky české paštikářské dovolené postupně mizí.

Ceny potravin v tuzemsku a zahraničí

Často se traduje, že potraviny jsou ve světě drahé. To již několik let není pravda, protože růst cen potravin v ČR již vyhnal ceny na úroveň mnoha zemí západní Evropy. Ve většině zemí není problém nakoupit potraviny v supermarketech za ceny stejné či nižší než v ČR, navíc je často kvalita znatelně lepší.

Levně vychází zejména běžné potraviny, nákup hotových jídel, baget či předvařených polotovarů je samozřejmě často opravdu drahý. V chudších zemích je nižší cena práce a restaurace nabízí dostupné ceny, naopak ve vyspělých zemích jsou jídla v restauracích extrémně drahá i pro místní.

Vaření a vlastní zásoby

Vaření z vlastních zásob

Vlastní zásoby silně limituje zejména doprava. Do letadla nemáte šanci zabalit zásoby na týden pobytu, navíc je často přeprava jídla zakázaná. Lepší možnosti jsou u zájezdů autobusem či u dopravy autem, kdy obvykle není problém přibalit potraviny.

Vaření z vlastních zásob se vyplatí zejména v drahých zemích, jako je například Norsko, Švýcarsko či Island. Vaření se také nevyhnete při pobytech v kempech, apartmánech či u delších treků. V mnoha zemích se však vyplatí nakoupit zásoby až na místě, zejména v případě mnoha asijských zemí, v Jižní Americe, na Balkáně či v postsovětských zemích.

Kde se vyplatí objednat stravu?

Možnosti vlastního stravování limituje několik faktorů – čas, možnost dopravy a cena místní práce. Například v zemích s poměrně levnou pracovní silou, jako je například Bulharsko, Thajsko či Egypt, je výhodnější raději zaplatit za polopenzi či plnou penzi a užívat si uspořeného času.

V zemích západní Evropy či USA je práce velice drahá a proto vyjde například oběd snadno i na 500 Kč za osobu. Vyplatí se proto sledovat konkrétní ceny, protože pro čtyřčlennou rodinu může být cena za polopenzi značně vysoká. Druhým faktorem je čas a možnosti vaření.

Pokud se jedná o letecký zájezd do nějakého hotelového resortu, těžko zde budete hledat supermarket a na hotelovém pokoji uvaříte leda čaj. U těchto zájezdů je však obvykle i cenově dostupná polopenze přímo v hotelu. Vyplatí se však omezit stravování v restauracích, zejména v centrech větších měst bývá opravdu draho. Při cestě autem do extrémně drahých zemí je zpravidla výhodnější dovézt vlastní potraviny a vařit z vlastních zásob.

Článek přečten: 2713x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).