Rafting v Norsku

Rafting v Norsku 29.7.

Mezi bezpochyby nejoblíbenější vodácké atrakce v Norsku patří rafting na řece Sjoa. Řeka pramení v pohoří Jotunheimen a vine se přes řadu peřejí, soutěsek a vodopádů. Pro vodáky je to pravý ráj. Pokud však nemáte s divokou vodou opravdu solidní zkušenosti, raději se svěřte do rukou zkušených průvodců, kteří vám poskytnou také kvalitní vybavení.

Norské řeky jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě

V Norsku si bezpochyby užijete nádherné přírody. Norské řeky patří mezi nejkrásnější v Evropě a vidět jejich soutěsky a peřeje přímo z lodi je nezapomenutelný zážitek. Většina řek je ještě nespoutaná a divoká s ledovou a čistou vodou. Okolo údolí a kaňonů se tyčí nádherné a opuštěné horské hřbety.

Nabídka cestovních kanceláří

Cestovní kanceláře nabízí sjíždění úseku mezi obcemi Heidal a Faukstad v délce 17 km, doba plavby je obvykle do 3 hodin. Tento úsek je relativně bezpečný, přesto nabízí dostatek vyžití v peřejích a vlnách.

Pokud jste nikdy na divoké vodě nebyli, rozhodně si tento zážitek budete dlouho pamatovat. Podmínkou pro absolvování plavby je věk minimálně 15 let, dobrá fyzická kondice a samozřejmě musíte umět plavat. Předchozí vodácké zkušenosti nejsou nutné.

Sjoa přesahuje možnosti většiny českých vodáků

Pokud máte zkušenosti pouze z Vltavy či Lužnice, připravte se na úplně jiný svět. Sjoa je ve sjížděném úseku relativně klidná, přesto dalece přesahuje možnosti většiny českých vodáků. Velký raft je poměrně bezpečný a odpustí řadu chyb, ale některé úseky mají obtížnost až WW4, takže se vyplatí poslouchat kormidelníka a nedělat hlouposti. Pokud z lodi vypadnete, rozhodně vás proud pořádně povozí a nejspíš se i trochu otlučete.

Půjčovna vybavení

Většina cestovních kanceláří půjčuje pro rafting v Norsku veškeré potřebné vybavení. Mezi naprosto nezbytné výbavu patří pořádná přilba a kvalitní plavací vesta. Voda je také pořádně studená a na raftu si jí do sytosti užijete, proto je k dispozici vodácký neoprén. Samozřejmě dostanete také pádlo.

Článek přečten: 1690x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).