Poznejte sluncem zalitý italský poloostrov Gargáno

Poznejte sluncem zalitý italský poloostrov Gargáno 15.3.

Plánujete-li cestu do Itálie, ale chcete se vyhnout prostředí, na jaké lze narazit například v oblasti Rimini, pak by vaší pozornosti nemělo uniknout Gargáno – poloostrov o rozloze 2015 m2 vybíhající do moře na východním pobřeží střední Itálie. Jeho členité pobřeží nabízí místa jako vystřižená z nádherných pohlednic, a přitom finančně velmi dobře dostupná. Léto je zde dlouhé a s vysokými teplotami.

Oblast plná přírodního bohatství

Poloostrov spadá do Národního parku Parco Nazionale del Gargano v provincii Foggia, zdejší příroda je tak opravdu rozmanitá. A co více – výstavba hotelů zde díky chráněné krajině neprobíhá tak rychlým tempem jako v jiných koutech Itálie. V centrální části se rozkládá nejznámější les Foresta Umbra tvořený buky, duby, piniemi a tisy.

Zajímavá jsou také dvě slaná jezera na severu, Lago di Lesina a Lago di Varano. Samotné pobřeží utváří především strmé vápencové útesy, na řadě míst s jeskyněmi nebo skalními mosty a bránami, které vystupují z vody. Menší i větší pláže s pískem nebo drobnými oblázky poskytují skvělé zázemí pro pravou přímořskou pohodu.

Vieste – historické centrum a velká písečná pláž

Plážový prodavač

Nejnavštěvovanějším letoviskem je Vieste rozkládající se na skalnatém výběžku nad mořem. Najdete zde typické úzké uličky a příkrá schodiště mezi nimi a bílé domy, které úžasně kontrastují s tyrkysovým mořem. To si zde užijete především na velké písečné pláži, mnohými řazenou mezi ty nejkrásnější na Jadranu. Upřednostňujete-li samotu, stačí vyrazit na nějakou z menších skrytých pláží mezi útesy skal.

Dovolená na poloostrově Gargáno?Vyhledat zájezdy

I když je to z České republiky na Gargáno daleko (vzdálenost z Prahy do Vieste přes 1500 km), určitě stojí za to sem někdy zavítat. Jih Itálie si stále uchovává svůj typický ráz a zatím se tak moc nepodřizuje turistickému ruchu jako v lokalitách severních. Pokud tedy toužíte po pravé jižanské atmosféře, naplánujte si letošní dovolenou na poloostrově Gargáno, určitě nebudete litovat!

Článek přečten: 2551x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).