Poznávejte krásy podzimního Maroka

Poznávejte krásy podzimního Maroka 5.10.

Letní období není kvůli horkému klimatu na severu Afriky zrovna ideální pro dobrodružné poznávání místních států, a proto se můžeme vydat do zemí Maghrebu například nyní, na podzim. Dnes zavítáme do Maroka a poznáme jeho přírodní i historické hodnoty.

O Maroku

Maroko je stát (konstituční monarchie) na samém severozápadě Afriky. Jeho sousedy jsou na východě Alžírsko, na jihu Západní Sahara (je-li toto sporné území považováno za součást Maroka, pak Maroko sousedí na jihu s Mauritánií) a na severu dvě malé španělské exklávy Ceuta a Melilla. Hlavním městem je Rabat (1,7 mil. obyvatel) a celá země má necelých 33 milionů obyvatel.

Rabat - Mausoleum

Marocká krajina je nejvíce ovlivněna třemi prvky, pohořím Atlas, Saharou a atlantským pobřežím. Atlas prochází zemí od jihozápadu (Antiatlas s vrcholy přes 2 500 m n. m.) přes jeho největší část – Vysoký Atlas dosahující výšek přes 4 000 m n. m., až k severu (pohoří Rif s vrcholy přes 2 000 m n. m.) a severozápadu země (Střední Atlas s vrcholy přes 3 000 m n. m.), kde strmě padá do Středozemního moře a pokračuje po pobřeží do Alžírska.

Historie osídlení Maroka sahá až do starověku. V jeskyních Vysokého Atlasu byly objeveny skalní kresby z mladší doby kamenné. Od roku 640 si začali západní Afriku podrobovat islámští Arabové původem z dnešní Saúdské Arábie. Evropský vliv v území výrazně zesílil v 16. a 17. století. Sultáni si své mocenské postavení snažili posílit podepisováním obsáhlých smluv s Francií. Jejich postavení však definitivně potvrdila až britsko-francouzská smlouva z roku 1904. Na podzim roku 1975 byla mezi Marokem, Mauretánií a Španělskem uzavřena dohoda o rozdělení bývalé španělské kolonie Západní Sahary.

Velmi krátce se nyní podívejme na podzimní počasí v Maroku. Teploty na pobřeží pozvolna klesají od 30°C v září k 20°C v listopadu. Ve vnitrozemí může být ještě tepleji, pozor ovšem na výkyvy v teplotě mezi dnem a nocí a nízké teploty v horách. Srážek pozvolna přibývá od září do listopadu. V zimě potom v Maroku prší nejvíce, ve vysokých polohách četně sněží.

Co si nenechat v Maroku na podzim ujít

Díky příjemnějšímu počasí a daleko menším davům turistů na každém kroku máte možnost v Maroku prozkoumávat uličky starých medín ve městech, poznávat okolní přírodu i třeba staré kasby. Můžete si také užít čas na poušti, vydat se na velbloudech nebo zažít noc pod hvězdami.

Maroko, ksar Aït Benhaddou

Na podzim je možné věnovat se trekingu v horách. Chodit můžete v některém ze zmíněných Atlasů (Střední, Vysoký či Antatlas), můžete dokonce vylézt na Džabal Tubkal, který se vypíná do výše 4 167 m n. m. a je nejvyšší horou severní Afriky. Od října je v Maroku nejvhodnější doba na surfování. Pobřeží Atlantiku patří mezi nejlepší surfařská místa na světě, a právě v tomto období se můžete spolehnout na ideální vlny, které Vám pomohou si surfing patřičně užít.

Chcete poznat podzimní Maroko??Vyhledat dovolenou

Jebel Toubkal, nejvyšší hora Maroka

Pokud máte radši památky a urbanistické hodnoty, Vaše první cesta by určitě měla vést do Marrakéše. Přes den Vám bude město připadat trochu fádní, ale jen do chvíle, kdy se začne stmívat a slunce začne zapadat nad staletými střechami. Najednou je hlavní náměstí plné stánků s jídlem a dalšími vynikajícími delikatesami. Kolem nich v kroužcích bubnuje spousta muzikantů a řádí pouliční umělci. Náměstí připomíná jeden velký cirkus a připadáte si jako v jiném století. V předpouštní oblasti potom doporučujeme navštívit například sídlo Kasbah de Ait Ben Haddou, které představuje typickou předsaharskou pevnost.

Článek přečten: 1493x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).