Poznáváme sever na lodi

Poznáváme sever na lodi 12.12.

Dovolená v Kanadě i Skandinávii je výzvou pro opravdové cestovatele milující divokou přírodu, nádherné scenérie a drsný půvab nespoutané severské krajiny.

Cestujte divokou Kanadou

divoká Kanada

Pořiďte si levné letenky do Kanady a poznejte tuto velmi rozlehlou a rozmanitou zemi. Pro Kanadu jsou typické obrovské štíty drsných Skalistých hor, husté lesy, horké prameny a gejzíry, ledovce, louky a divoké řeky, které Vás překvapí svou silou, když proudí z horských masivů úzkými koryty do údolí.

V Kanadě budete obdivovat veliké množství druhů místní fauny a flóry. Co rozhodně nesmíte při návštěvě Kanady minout, jsou Skalisté hory, vyhlášené národní parky, jako např. Smaragdový park Yoho, největší a nejseverněji položený park Jasper, Alpinské louky v Mt. Revelstoke a další.

Lodí kolem Kanady

Nastupte v přístavu Port Hardy (na západě Kanady) na loď, která vás provede tajemnými zákoutími nádherných fjordů. Pobřeží Kanady je velmi členité a překrásné. Nezapomenutelné zážitky z této divoké přírodní scenérie znásobí, pokud se Vám poštěstí uvidět vládce oceánu – dravé kosatky či velryby. Divoký sever Kanady je určen pro dobrodružnější a tvrdší povahy. Pro turisty vyžadující přeci jen více pohodlí, bude lepší „klidnější“ jižní část Kanady hraničící s USA, kde žije i většina místních obyvatel.

Okružní plavby po Skandinávii

Okružní plavby po Skandinávii

A pokud se Vám zdá Kanada příliš vzdálená, můžete se vydat do bližší Skandinávie. Využijte okružní plavby po Skandinávii a poznejte to nejlepší z Norska, Dánska a Švédska. Obdivujte drsnou severskou přírodu s typickými fjordy. Ještě dlouho po návratu z dovolené budete vzpomínat na průzračné řeky plné ryb, dech beroucí vodopády, ledovce, magické gejzíry, losí stezky, a také svérázné obyvatele těchto severských zemí.

Dovolenou ve Skandinávii můžete prožít ve volné přírodě, na několikadenním treku, rybařením nebo jen tak odpočinkem při romantických procházkách a vychutnáváním kouzla „polárních nocí“.

Zajímavá místa ve Skandinávii

V Norsku obdivujte např. nádherné údolí Flåm, které leží na břehu nejdelšího fjordu na světě Sognefjord a je obklopeno vysokými horami. Můžete zde absolvovat nezapomenutelnou projížďku horskou železnicí Flåmbana do Myrdalu. V Dánsku můžete zase navštívit malebnou jezerní oblast kolem Arhusu, která je ideální pro trekování či cyklistiku. Ke klidnému odpočinku vybízí ostrov Bornholm a skutečnou severskou strohost poznáte na Faerských ostrovech. Ve Švédsku na Vás čekají desítky rezervací a národních parků, namátkou jmenujme např. Blå Jungfrun, Tyresta a Tiveden.

Lodní poznávací zájezdy na sever?Vyhledat zájezdy

Pokud uvažujete nad koupí jedné z mnoha okružních plaveb po těchto zemích, určitě nebudete litovat!

Článek přečten: 1704x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).