Poslední příležitost na (ne)tradiční dovolenou?

Poslední příležitost na (ne)tradiční dovolenou? 23.1.

Jakkoliv polární oblasti nejsou příliš tradičním místem pro dovolenou tuzemských turistů, v kontextu následujících skutečností možná svoje představy o návštěvě polárních oblastí přehodnotíte, neboť se v souvislosti se současným trendem může stát, že brzy již žádné polární oblasti zkrátka nebudou a například Grónsko se tak opět stane oním zeleným ostrovem.

Ostatně, posuďte sami: v souvislosti s celosvětově rostoucími emisemi uhlíku stoupla teplota zemského povrchu za posledních čtyřicet let o 0,8 stupně Celsia, přičemž došlo k polovičnímu úbytku polárního ledového příkrovu a v této souvislosti k vzestupu mořské hladiny přibližně o 10 centimetrů.

Města pod vodou, kdo je na řadě?

Benátky

Shora citované zprávy jsou kromě arktických oblastí varovným signálem též pro pobřežní města. Zřejmě nejkritičtěji ohroženým městem jsou v tomto ohledu italské Benátky, k jejichž zaplavení by podle současného vývoje došlo zhruba za 100 let, kdy má podle předpovědi dojít ke zvýšení hladiny oproti současnému stavu o jeden metr.

Zájemci o poslední příležitost vidět tuto italskou kulturní památku by tak neměli příliš otálet a poohlédnout se po možnosti návštěvy Itálie co nejdříve (tip: slevový portál vouchercloud nabízí slevy na zlevněné pobytové zájezdy. Obdobný osud má za dalších přibližně 50 let potkat i další světové metropole, jako jsou holandský Amsterdam nebo americké Los Angeles.

Bývalé arktické oblasti?

Mají-li si naše potomci znát ledního medvěda i jinak než z učebnic dějepisu nebo ze zoologické zahrady, je třeba se současným stavem něco dělat. Snížení uhlíkových emisí se zdá se být samozřejmostí, nicméně přispět k zastavení stoupající hladiny oceánů může malým dílem i každý z nás zodpovědným ekologickým chováním.

Tříděním odpadů, úsporné zářivky (viz nabídka na slevy na elektro na zmiňovaném portále vouchercloud.cz), dopravou v MHD nebo elektromobilech, omezením zbytečného plýtvání vodou či mnoha dalšími způsoby. Ostatně, Země je naše planeta a podle toho bychom s ní též i měli zacházet.

Zdroj: www.vouchercloud.cz

Stoupající hladiny moří - infografika

Stoupající hladiny moří a erozi podléhající pobřeží

Článek přečten: 1492x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).