Na Kanárské ostrovy po celý rok

Na Kanárské ostrovy po celý rok 9.11.

Kouzelná kombinace slunečné dovolené a tajuplných záhad jinde nevídaných přírodních zajímavostí, to jsou letecky dobře dostupné Kanárské ostrovy v Atlantiku. Zavedeme Vás do jejich divokých krás, sopečných pohoří, malebných měst i na místní pláže s turistickým zázemím.

Na začátek geografický přehled

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a zároveň tedy souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku. Rozkládají se přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Náleží do geografické oblasti Makaronézie (spolu s Kapverdami, Madeirou, Azory), která bývá podrobně rozebírána v oboru biogeografie díky unikátní a specifické fauně a flóře.

Las Palmas de Gran Canaria

Kanárské ostrovy se administrativně člení na 2 provincie, a to Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Metropolí regionu jsou střídavě města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Malé okénko do historie lidské aktivity na ostrovech. Z archeologických průzkumů vyplývá, že lidské osídlení Kanárských ostrovů sahá do doby minimálně prvního tisíciletí před naším letopočtem. Původní obyvatelstvo, které ostrovy obývalo před ovládnutím Španěly v 15. století, bylo severoafrického původu a souhrnně se označuje jako Guančové. V Evropě byly Kanárské ostrovy známy díky řeckým a římským mořeplavcům. Pod španělskou správou jsou od roku 1495.

Příroda na ostrovech je velmi pestrá a význačná, nechybí zde sopečná takřka měsíční krajina, palmové oázy ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý. Na Kanárských ostrovech se nachází čtyři ze třinácti španělských národních parků. Nejznámější je park Timanfaya na Lanzarote. Park Teide, v němž se nachází i nejvyšší hora Kanárských ostrovů Pico de Teide (3 718 m n. m.), se rozkládá na Tenerife, Garajonay na La Gomera a Parque Nacional de la Caldera de Taburiente na La Palma. Většina parků úzce souvisí se vzácnou a místy endemickou faunou a flórou a se sopečným původem krajiny.

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásu Atlantiku. To je zárukou stabilního počasí během celého roku, bez většího výkyvu teplot. Průměrné denní teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 21 °C, po zbytek roku kolem 25°C. Teplota mořské vody se pohybuje od 18 °C do 23 °C dle ročního období. Zimní období je ideální pro turistiku.

Turistická centra a jejich vybavenost

Kanárské ostrovy

Nabízíme Vám v závěru dnešního povídání přehled několika letovisek a jejich předností. Začneme na Fuerteventuře, kde můžeme vyzvednout letovisko Caleta De Fustes. Malé, dokonale upravené letovisko leží uprostřed východního pobřeží ostrova a má dobré spojení s letištěm. Charakterizuje ho široký písečný záliv s pozvolným vstupem do moře, který ocení zejména rodiny s dětmi. Turisté se tu mohou věnovat i různým vodním sportům a také potápění. Z ostrova Tenerife jsme vybrali středisko Los Gigantes. Malé město se rozkládá pod mohutnými útesy a je typickým turistickým letoviskem na severozápadním pobřeží ostrova. Od letiště Reina Sofia je vzdálené přijatelných 48 km. Většinu novostaveb tvoří nízké bloky apartmánů. Letovisko hojně vyhledávají potápěči pro svou podmořskou krásu a pestrost.

Nyní se posuneme na ostrov Gran Canaria. Letovisko Puerto Rico je střediskem s velkým počtem butiků, restaurací, barů a diskoték. S pláží Playa Amadore spojuje středisko pobrežní promenáda s nádherným výhledem na oceán a chůze trvá jenom 15 minut. Maspalomas je, jak už říká název, palmová oáza na západním okraji písečných dun s luxusními hotely ležícími přímo na nekolik kilometrů dlouhé písečné pláži. Vychutnejte si procházku po dlouhé promenádě s početnými obchody, restauracemi a bary.

Exotická dovolená na Kanárských ostrovech?Vyhledat dovolenou

Na ostrově Lanzarote pro Vás máme letovisko Playa Blanca. Původně to byla rybářská dědina, avšak v poslední době se stala oblíbenou prázdninovou destinací. Velká pláž Playa Dorada je ideálním místem pro oddych. Playas de Papagayo je nejkrásnejší pláž ostrova a leží v chráněné oblasti.

Článek přečten: 1399x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).