Jak trávit dovolenou ve vlastním domě

Jak trávit dovolenou ve vlastním domě 4.9.

Obytná auta či karavany mají bezesporu řadu výhod, přestože se nejedná o nejlevnější typ dovolené. Pokud si chcete užít svobodu a cestovat po svém, ale nechcete zbytečně obětovat své pohodlí, může být obytné auto či karavan tím pravým řešením. Jestli se nemůžete rozhodnout, můžete si obytné auto půjčit a vyzkoušet dovolenou ve vlastní režii.

Cestování po světě a ve vlastní režii

Velkou výhodou obytných aut či karavanů je možnost cestovat svým tempem a měnit plány podle libosti. Většina milovníků karavanů má své oblíbené kempy a často během dovolené kočují po různých místech. Není nutné trávit celý týden na jediné pláži, navíc můžete cestovat i po okolí.

Většina obytných vozů disponuje solidním komfortem a většina evropských kempů poskytuje pro karavany přípojky elektřiny i solidní zázemí. Velkou výhodou je možnost cestovat s dětmi a přitom mít dostatek prostoru i komfortu.

Koupit či pronajmout obytné vozy?

Půjčovna obytných aut

Kvalitnější obytné vozy jsou poměrně drahé, navíc díky většímu objemu motoru a vyšší ceně často vyžadují nemalé pojištění. Pokud nejezdíte pravidelně na delší výpravy, zpravidla je výhodnější půjčovna obytných aut. Dostanete nový a plně vybavený vůz, často včetně české dálniční známky a bez omezení kilometrů.

Ceny za pronájem obytného auta se pohybují okolo 2 500-4 000 Kč na den. Celková cena dovolené v obytném voze se sice často blíží regulérní dovolené s cestovkou, rozhodně si však užijete více dobrodružství a můžete cestovat s celou rodinou.

Úskalí dovolených v karavanu

Jednoznačnou nevýhodou je velikost a váha vozidla. Ovládání obytného vozu a zejména karavanu vyžaduje zkušeného řidiče a často také řidičské oprávnění skupiny E či C. Připravte se také na poněkud vyšší spotřebu a někde i dražší dálniční známky. Zejména v oblíbených turistických destinacích bývá zakázáno volné kempování, pokud však pouze přespíte uvnitř obytného vozu, většinou to není problém.

Článek přečten: 2346x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).