Hurghada, egyptské centrum turistiky u Rudého moře

Hurghada, egyptské centrum turistiky u Rudého moře 3.4.

Dlouhé písečné pláže, velmi teplé podnebí, podmořské korálové útesy, historické památky a všeobecný hotelový boom, to jsou symboly největšího egyptského turistického centra na pobřeží Rudého moře, Hurghady. Objevte krásy místních rozpálených uliček, specifickou kuchyni a poznejte starobylou egyptskou kulturu.

Od rybářské osady po moderní letovisko

Námořní přístav v Hurghadě

V dnešní době velmi oblíbená rekreační oblast Hurghada patří celkově k těm mladším v Egyptě. Její historie je ovšem o něco delší, avšak nepříliš významná. Jako přímořská rybářská komunita byla totiž založena až ve 20. letech minulého století. Významný rozvoj osady nastal až o 60 let později, tedy během 80. let, kdy toto malebné místo objevili američtí, evropští, ale též domácí zámožní egyptští investoři.

Přílivem kapitálu se vesnice začala měnit v přímořské letovisko plné hotelů, postupně vybavené potřebnou infrastrukturou a řadou atrakcí. Velkou roli při vývoji oblasti sehrálo původní vybudované vojenské letiště, které bylo v poměrně krátké době transformováno na letiště pro civilní dopravu. Příliv investic a kapitálu stále pokračuje – staví se nové hotely, restaurace a další zařízení.

Klimatické podmínky a geografické význačnosti

V Hurghadě panují okrajově pouštní klimatické podmínky. Zaručují slunečné a teplé počasí po většinu roku. Srážky jsou zde ojedinělou záležitostí a netrvají dlouho. Extrémní horka zpříjemňuje čerstvý vítr, který ovšem může přinést dosti prašné podmínky. Teploty se v létě pohybují až kolem 40°C, v zimě je 24°C. V noci počítejme s 25°C v létě a 15°C v zimě.

Oblast Hurghada se může pochlubit velmi jedinečnou a zachovalou přírodou, a to hlavně pod hladinou moře. Lze hovořit doslova o podmořských zahradách, které skýtají neporušené korálové útesy, vraky potopených lodí a samozřejmě pestrou škálu ryb, dalších živočichů a rostlin. Voda je navíc průzračná, takže viditelnost je dobrá i ve větších hloubkách.

Za památkami do El Daharu

El Gouna

Hurghada se stává moderním městem a tradiční arabský styl uvidíte pouze ve staré části - v El Daharu. V nejsevernější části Daharu u kruhového objezdu u silnice směrem na El Gounu se nachází nejstarší mešita ve městě. Vstup do mešity je povolen pouze muslimům, turisté mohou pouze nahlédnout mimo modlitbu dveřmi.

V El Daharu také najdete malý koptský kostel, který byl postaven na začátku 20. století ve francouzském stylu. Později byl rekonstruován a dnes má hlavní znaky koptských kostelů. Kostel je přístupný pro turisty.

Hotely s vlastním světem a soukromými plážemi

Přestože patří Hurgada k luxusním letoviskům, místní obchodníci a hoteliéři jsou pod cenovým tlakem a musí se neustále přizpůsobovat konkurenci. Turisté tak mají možnost velmi výhodně získat vysoký nadstandard ve špičkových hotelích a hotelových komplexech. Rozlehlé hotelové paláce tu oplývají vlastními zahradami s bazény a palmami a připomínají často aquaparky s řadou atrakcí, včetně tobogánů, vodopádů a skluzavek. Příznivce nočního života uspokojí množství barů, nočních klubů a plážových večírků.

Máte rádi teplo a chcete levný zájezd do Hurghady?Vyhledat zájezdy

Hotelové pláže v Hurghadě bývají písčité a široké (u hotelů mimo centrum také dlouhé – např. hotel Hilton Long Beach má pláž dlouhou 1 kilometr). Každý hotel má svou hotelovou pláž. Pokud hotel neleží přímo u pláže, využívá hotelové pláže jiného hotelu. Kromě hotelových pláží existují v Hurghadě i pláže soukromé, vstup na ně bývá zpoplatněn a jsou vhodné pro místní obyvatele. Vstup do moře je pozvolný a zvláště mimo centrum Hurghady rychle přibývá podmořský život a koráli.

Článek přečten: 4232x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).