Exotická dovolená na Mauriciu

Exotická dovolená na Mauriciu 9.12.

Chcete-li prožít nezapomenutelnou dovolenou naplněnou exotikou - zvolte si ostrov Mauritius. Tento neskutečně krásný kout země Vám nabídne rozmanitou přírodu, čisté písčité pláže lemované korálovými útesy, průzračné mořské laguny a v neposlední řadě velice pohostinné a milé domorodce. Tuto dovolenou si užijí jak osoby hledající přírodní krásy, tak ti, kteří touží po odpočinku a ve svém živlu budou rovněž milovníci vodních sportů.

Ostrov vulkanického původu s teplým počasím

Překrásné pláže

Ostrov Mauritius je vulkanického původu a nachází se v jižní části Indického oceánu, východně od Madagaskaru. Letadlem z České republiky zde budete za zhruba 11 hodin. Hlavní město ostrova je Port Louis a počet obyvatel celého ostrova je cca 1,3 milionu.

Počasí je na Mauritiu nestálé a proměnlivé. Nejteplejší měsíce jsou zde říjen až duben. Červenec a srpen je místní „zima“ s krásnými maximálními teplotami do 25°C. Na celém ostrově se domluvíte anglicky a francouzsky, oba jazyky se učí již děti od základní školy. Víza nejsou potřeba (pouze u pobytu nad 30 dní musíte krátce navštívit místní úřady).

Nenechte si ujít

Vodopády na Mauritiu

Co rozhodně na Mauritiu nesmíte minout? V jižní části ostrova jsou to hory s dech beroucími vodopády a vulkanickými vyvřelinami, na severu zase naopak ostrůvek Flat Island s nádherným podmořským světem.

Dále můžete na Mauritiu obdivovat různě zbarvené korálové útesy rozkládající se prakticky kolem celého ostrova a nádherné prosluněné pláže s bílým jemným pískem. Navštívit musíte určitě i hlavní město Port Louis s typickým tržištěm, slavným muzeem, známkem a historickou botanickou zahradou.

Vyzkoušet můžete také výlety katamaránem okolo ostrova či jeepem do hor. Pokud budete mít více času a jste nadšenci pro podmořské hlubiny, navštivte „sesterský“ ostrov Rodrigues (cca hodinu a 3/4 letadlem), který je pravým „skanzenem minulosti“ a také ideálním místem pro potápění. Jsou zde masivní, nádherně zbarvené korálové útesy, ale pozor na všudypřítomné silné mořské proudy. Pokud jste nadšenci pro rybolov, dovolenou na Mauritiu si určitě užijete – můžete zde chytit vzácné úlovky jako marliny, baracudy či tuňáky.

Rádi by jste strávili dovolenou na Mauritiu?Vyhledat zájezdy

Destinace pro gurmány

Jelikož je Mauritius domovem mnoha různých kultur a etnik, je i místní kuchyně velmi pestrá a rozmanitá. Zahrnuje všemožné - pro našince zvláštní - druhy ovoce a zeleniny, na každodenním jídelníčku jsou zde samozřejmě ryby a dary moře (např. krabí polévka, treska na rajčatech, vařené chobotnice a škeble). Z masa se zde jí především drůbež, která se připravuje ve velkém množství koření.

Jídla jsou doplněna množstvím skutečně sladkých pamlsků a zmrzlin vyrobených z třtinového cukru. K typickým mauritijským nápojům patří džusy z místního ovoce a různé druhy ovocných koktejlů.

Článek přečten: 1898x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).