Dovolená v severských státech a Dánsku

Dovolená v severských státech a Dánsku 2.5.

Jedna z nejvyspělejších částí Evropy, státy s neuvěřitelně efektivním, precizním a ekologickým smýšlením obyvatel. To jsou severské státy Skandinávského a Jutského poloostrova. Dovolená zde slibuje nezapomenutelné zážitky zejména díky nedotčené přírodě.

Tři království, jediná republika

Hned tři státy ze čtyř zmíněných jsou monarchiemi. Královna panuje v Dánsku, králové ve Švédsku a Norsku. Pouze země tisíce jezer Finsko je republikou. Jediné Norsko není členem Evropské unie, zejména díky bohatým nalezištím ropy a zemního plynu v Severním a částečně Norském moři. Země je tak velmi soběstačná a nesouhlasí příliš s úzkou integrací s chudšími zeměmi ohroženými finančními krizemi.

Za překrásnou krajinou severu

Norsko, Švédsko i Finsko nás ochromí svou severskou krajinou a přírodou. Dovolená v Norsku nabízí kombinaci poznávání památek ve větších městech, zejména Oslu, a nezapomenutelných přírodních krás při výletech do hor a fjordů západního pobřeží. Silně doporučujeme projet si vlakem železniční trasu Bergen – Oslo. Trať stoupá de facto od moře do nadmořské výšky 1 237 m n. m. v náhorní plošině Hardangervidda a následně opět klesá až na úroveň moře. Na trati je rekordních 113 tunelů a jízda trvá okolo sedmi hodin.

Globen

Dovolená ve Švédsku by měla být spjata s poznáváním zejména Stockholmských památek a opět krásné přírody u největších jezer ve Skandinávii a také ve švédských horách. V hlavním městě navštivte Riddarholmskyrkan, nejstarší budovu ve Stockholmu. Mezi významnou památku patří i Velká synagoga. Turistickým lákadlem je i nejvyšší hokejová hala světa Globen s vyhlídkovým výtahem na plášti budovy. Z přírody doporučujeme navštívit jezera Vänern, Vättern a Mälaren.

Ve Finsku se nechte unášet už více rovinatou krajinou s nespočtem původně ledovcových jezírek. Nenechte si ujít místní sportovní speciality šotolinovou rally a lední hokej. Víte, že Finové jsou vděční českému národu za příchod kvalitních hokejových trenérů do jejich země v minulém století, a proto jsou k nám velmi přátelští? V Helsinkách navštivte námořní pevnost Suomenlinnu, roku 1991 zapsanou na Seznam kulturního dědictví UNESCO, a bílou katedrálu na náměstí Senaatintori. Dovolená ve Finsku Vám učaruje.

Dovolená v Dánsku

Amalienborg

Království Jutského poloostrova v sobě představuje už blízkou spojnici severu s centrální Evropou. Zmínky o hlavním městě Kodani sahají již do 11. století a nalezneme tu bezpočet lákavých historických památek. Jmenujme kulatou věž Rundetarn, renesanční zámek Rosenborg, královský palác Amalienborg atd. Dovolená v Dánsku stojí za to. Mimo historických památek starobylých měst doporučujeme obdivovat dopravní technické stavby, které svými rozměry nemají v Evropě konkurenci. Řeč je o mostech přes mořské průlivy do Švédska. Nejvýznamnější je Öresundský „most-tunel“ dlouhý více než 16 kilometrů.

Článek přečten: 2783x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).