Cestujeme s dětmi autem – jak zvládnout dlouhé trasy?

Cestujeme s dětmi autem – jak zvládnout dlouhé trasy? 28.1.

Říká se, že čím mladší dítě s sebou vezmete na cesty, tím větší starosti to znamená. Pokud se však dobře připravíte, nic vás nezaskočí. Poradíme vám, co byste určitě neměli podcenit a jak vytvořit při cestování ty nejlepší podmínky, a to jak pro vaše nejmenší, tak zároveň pro vás.

Největším nepřítelem dětské spokojenosti na cestách je malé pohodlí, nuda, nedostatek jídla a pití. Jakmile v autě vytvoříte příjemné zázemí, kde vaší ratolesti nebude nic scházet, zpravidla i dlouhé trasy zvládne bez větších obtíží.

Plánujte společně

Bezpečnost a pohodlí

Jestliže to věk dítěte dovolí, zapojte ho do diskuzí o cestě a seznamte ho s tím, jaká cesta bude, jak dlouho se pojede a jaké od něj očekáváte chování. Společně také vymyslete, čím se bude bavit. Osvědčené je kreslení, poslouchání a sledování pohádek, přenosné společenské hry (skvělé pro sourozence), zpívání písniček apod. Dobrou radou je nebrat do auta hračky vydávající stejné zvuky pořád dokola.

Bezpečnost a pohodlí nade vše

I když máte komfortní autosedačku, pamatujte také na doplňky, které se postarají o to, že i po několika hodinách jízdy nebude nikde nic tlačit nebo se zařezávat apod. Vezměte s sebou malý polštářek na podepření hlavičky při spaní, pásy opatřete plyšovými návleky, samozřejmostí je deka. Důležitá jsou také stínítka do oken proti slunci, vyplatí se investovat také do clon, které v noci ochrání před světly dalších aut, semafory, zářivými reklamami atd.

Bez jídla a pití to nepůjde

Nespoléhejte se na to, že někde na benzince koupíte sobě i dětem nějaké to jídlo. Může se stát cokoliv, uvíznete v zácpě a problém je na světě. Udělejte pořádnou zásobu z domova. Přibalte také nějaké dobroty na mlsání, mějte dostatek vody, ta je základ. Když nebude hlad a žízeň, nebude nikdo v autě nevrlý a nervózní – a o to jde především.

Přestávky s procházkami – osvěžení pro všechny

Jídlo a pití

Bez pravidelných zastávek nezvládnou cestu ani děti, ani vy. Naplánujte si dopředu, kde zastavíte, zkuste vybírat zajímavá místa, bude to všemi vítané zpestření. Nestačí jen vystoupit z auta, projděte se, hýbejte se, zahrajte si s dětmi třeba na slepou bábu, na honěnou, možností je spousta.

Tento článek se nesnaží být univerzálním návodem na cestování s dětmi. Ani to nejde, nic takového totiž neexistuje. Proto vycházejte hlavně z toho, co má vaše rodina ráda, a to se snažte improvizovaně přenést do vozidla. Pokud si to všechno dopředu promyslíte, budete mile překvapeni, jak cesta tentokrát uběhne bez stresu, hádek a nervozity.

Článek přečten: 3241x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).