Cestujeme do Egypta aneb na co si dát pozor

Cestujeme do Egypta aneb na co si dát pozor 22.4.

Zájezdy do Egypta jsou cenově výhodné, a pokud dodržíte základní pravidla cestování, chování a přípravy, zažijete výbornou dovolenou plnou slunce a radovánek v moři nebo aquaparcích.

Egyptské vízum

Při cestě do Egypta se připravte podobně jako při letech do Turecka a dalších zemí na přísnější podmínky, než na jaké jste zvyklí při cestování po Evropě nebo dokonce Schengenu. Budete potřebovat cestovní pas, který by měl být platný ještě 6 měsíců po návratu z Egypta. Kromě toho si budete muset obstarat také vízum. Pokud cestujete s cestovní kanceláří, tak se o sjednání víza postará zpravidla ona. Při příletu do Egypta bude dále potřeba vyplnit jednoduchou vstupní přihlašovací kartu. Podobná procedura vás čeká také při odletu, kdy budete pro změnu vyplňovat odletovou kartu.

Vyhledat zájezdy do Egypta »

Kromě samozřejmostí o nepřevážení drog a alkoholu pozor také při odletu z Egypta na přísný zákaz vyvážet umělecké památky a nezpracované zlato. Kromě toho je zakázán i vývoz mušlí, korálů a lastur pod pokutou až 500 dolarů. Ze zdravotních problémů čeká na Evropany nejčastěji průjem. Běžně prodejné léky u nás tady bohužel moc nestačí. Lepší je zakoupit léky od delegáta nebo v egyptských lékárnách. Názvy medikamentů jsou Drotazide, Antinal nebo Diax – jedno balení stojí zhruba 5 egyptských liber. Preventivně můžete už předem užívat probiotika, tím nic nezkazíte. Pozor si dávejte také na úpal a přechody z klimatizovaných prostor do rozpáleného venkovního prostředí.

Antinal

Dobře se připravte na vysokou ochranu pokožky před agresívním africkým sluncem. První dny nic nezkazíte nanášením krému s faktorem 50. V průběhu pobytu můžete ochranný faktor snižovat směrem k 20. Spálení kůže v Egyptě opravdu raději nepodceňujte. První pomocí při zarudnutí pokožky jsou jogurty a přípravky s panthenolem. Nezapomeňte na dostatek tekutin, a to alespoň dva litry ideálně čisté neperlivé neslazené vody denně.

Článek přečten: 3368x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2021, dovolená
Exotická dovolená na míru

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2021 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).