Bulharsko: rodina a především příznivé ceny

Bulharsko: rodina a především příznivé ceny 25.3.

Nezřídka kdy rozhoduje o naší letní dovolené rodinný rozpočet. Zajímavou alternativou je v takovém případě Bulharsko u Černého moře. Země zažila kolem přelomu století velký turistický boom. Početné výpravy návštěvníků objevily v Bulharsku nostalgii dávných dob z mládí, velmi příznivé ceny, výbornou kuchyni a specifické klimatické podmínky, které mnohdy připomínají více ty naše jak rozpálená turecká, řecká, egyptská i tuniská léta. Přímořská oblast se náporu turistů přizpůsobila, vyrostly zde kvalitní ubytovací kapacity, rozšířila se nabídka služeb a vyžití. To nejatraktivnější i po změnách zůstalo – příznivá cena.

Bulharsko hlavně letecky

Doby zdlouhavého pozemního cestování do Bulharska jsou nenávratně pryč a v dnešní době patří spíše dobrodruhům. Jasnou dopravní variantou číslo jedna jsou letecké charterové spoje. Do Bulharska se z České republiky létá z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic. Let zabere pouze dvě hodiny. Bulharská přímořská letiště jsou v zásadě dvě, Burgas a Varna. Individuální zpáteční letenka stojí asi 7 tisíc korun včetně všech poplatků.

Slunečné pobřeží: bulharská extraliga

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je nejvýznamnější letovisko v zemi, nacházející se asi 35 km severně od Burgasu kolem střediska Nesebar v Burgaské oblasti. Najdeme zde na 500 hotelů s více než 110 tisíci lůžky. Nalézá se zde také 130 restaurací a množství hudebních klubů, nočních klubů a podobně.

V posledních letech byly téměř všechny hotely zrenovovány a bylo nově postaveno několik luxusních hotelů, a také ubytovacích komplexů vybavených různými formami apartmánů. Zapůjčit si zde můžete nejen auto nebo motorku, ale i lodičku nebo koně k projížďce do okolí. Najdete tu také dva aquaparky, jeden v severní a druhý v jižní části Slunečného pobřeží. Prostorná pláž je více než 8 km dlouhá a asi 150, místy až 200 metrů široká. Je pokryta jemným zlatým pískem, tvořícím malé duny.

Zdejší pláže jsou známy svou čistotou a opakovaně získaly ocenění Modré vlajky. Přístup do vody je pozvolný a dobře se tak hodí pro koupání dětí. Samozřejmostí jsou zde lehátka, slunečníky, tobogány a veškerá další turistická vybavenost v podobě nepřeberného množství půjčoven a nejrůznějších vodních atrakcí.

Jižní rodinný tip na závěr

Pokud se chcete vyhnout extrémním návalům v oblasti Slunečného pobřeží, zamiřte z Burgasu na jih. Naleznete zde historické letovisko Primorsko a ještě jižněji potom rodinný speciál Kiten. Primorsko se nachází 50 km od Burgasu, Kiten 55 km. V Kitenu najdeme dvě velké pláže, spoustu levných hotelů nebo nižších ubytovacích kapacit, nápisy v češtině a velmi příznivé ceny ve slušných restauracích. Dovolená Bulharsko je ta správná volba.

Článek přečten: 1405x

mp3stahuj.cz
Last minute zájezdy 2019, dovolená
Exotická dovolená na míru
Exotická dovolená Mauricius

S individuálním přístupem na míru.

Maledivy dovolená

Široká nabídka a individuální přístup.

Mexiko dovolená

Specialisté na dovolenou v Mexiku

Zážitková dovolená Bali

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Originální dovolená Austrálie

Sestavíme báječnou dovolenou v Austrálii na míru.

Poznávací zájezdy Vietnam

S aktivními a relaxačními programy na míru.

Aktivní dovolená na Novém Zélandu

Nejrozsáhlejší nabídka aktivit na vaši dovolené.

Exotická dovolená na míru

Již více než 20 let vytváříme nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Autentická dovolená Indie

Poznejte tu pravou Indii na jednom z poznávacích zájezdů.

Zájezdy dodávány společností INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.© 2012-2019 letni-dovolene.cz. | Mapa webu

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).